Medarbejdere

Slider

Ledelsen

Rikke Ramm Eberlein

Rikke titel

Administrativ Chef

IT-ansvarlig

Korproducent, Herning Kirkes Drengekor

 

Kontakt Rikke

Mads Bille

Mads titel

Kunstnerisk Chef

Dirigent for Herning Kirkes Drengekor

Kontakt Mads

Dorte Bille

Dorte titel

Chefdirigent for MidtVest Pigekorene

Dirigent for MidtVest Pigekor

Kontakt Dorte


 dorte@denjyskesangskole.dk

+45 51 14 28 60

Kontakt Den Jyske Sangskoles kontor

Den Jyske Sangskole
Nørregade 7D
7400 Herning

Telefon: (+45) 9628 8680
Email: kontor@denjyskesangskole.dk

Kontoret følger skolernes ferieplan.

Laura Flensted-Jensen

Laura titel

Faglig leder

Projektleder

Sangkonsulent

Kontakt Laura

Kontor

Anne-Grethe Holm

Anne-Grethe titel

Lønbogholder

Kontakt Anne-Grethe


 ag@denjyskesangskole.dk

+45 30 61 53 67

Ditte Skovmose Andersen

Ditte titel

Projektmedarbejder

Korproducent, MidtVest Pigekor

På barsel

Kontakt Ditte


  ditte@denjyskesangskole.dk

+45 20 70 62 61

Katharina Viktoria Spenner

Katharina titel

Kontorassistent

Kim Smedegaard Petersen

Kim titel

Servicemedarbejder

Kontakt Kim


 ksp@herningmusikskole.dk

+45 27 88 54 51

Line Nordentoft

Line titel

Projektleder

Kontakt Line


 line@denjyskesangskole.dk

+45 22 70 46 63

Lise Bonde

Lise titel

Korproducent for MidtVest Børnekor og MidtVest Juniorkor

samt forskolen til Herning Kirkes Drengekor

Kontakt Lise


 lise@denjyskesangskole.dk

+45 30 61 53 67

Mette Thue

Mette titel

Projektleder

Kontakt Mette


 mette@denjyskesangskole.dk

+45 27 12 27 66

Rie Damgaard Swartz

Rie titel

Bogholder

Skolesekretær

På barsel

Kontakt Rie


rie@denjyskesangskole.dk

 +45 30 61 53 67

Stine Aya Schweitz

Stine Aya titel

Kommunikationsmedarbejder

På barsel

Kontakt Stine Aya

Sødde Gantzler

Sødde titel

Kontorassistent

Kontakt Sødde


 sodde@denjyskesangskole.dk

+45 30 61 53 67

Julie Louise Christensen

Julie titel

Kommunikationsmedarbejder

Kontakt Julie


jlc@denjyskesangskole.dk

+45 22 31 59 72

Mathilde Bundgaard Sørensen

Mathilde titel

Kontorassistent

Korproducent for MidtVest Pigekor

Kontakt Mathilde

Ane Hølmkær

Ane titel

Tilkaldevikar som Dirigentassistent

Undervisere og konsulenter

Andrea Krüger Holm

Andrea titel

Sangkonsulent, Kulturspirerne

Anne Sophie Parbo

Anne Sophie titel

Brugsklaver, musiske talentklasser

Kontakt Anne Sophie


 asparbo@gmail.com

+45 26 24 81 61

Berit Pihl Mogensen

Berit titel

Underviser i solosang

Leder af sangfaggruppen

MGK-koordinator

Kontakt Berit


 bpm@stofanet.dk

+45 27 58 49 53

Bente Bliksted

Bente titel

Dirigent, MidtVest Børnekor

og MidtVest Juniorkor.

Sangkonsulent.

Kontakt Bente


 bente@denjyskesangskole.dk

+45 23 26 04 79

Ditte Maria Mølgaard

Ditte Maria titel

Underviser i sang

Kontakt Ditte Maria

Elena Mogensen

Elena titel

Underviser i klaver

Kontakt Elena


 elena@dukamail.dk

+45 60 27 75 91

Elisabetta Eliseo

Elisabetta titel

Underviser MGK-studerende i klaver, hørelære/teori og musikhistorie

Kontakt Elisabetta


 elisabettaeliseo@gmail.com

+45 21 91 36 51

Kirsten Vejen Najbjerg

Kirsten titel

Akkompagnatør for MidtVest Børnekor og MidtVest Juniorkor

Kontakt Kirsten


  kirsten.najbjerg@gmail.com

+45 40 68 98 60

Eunjin Ko Dey

Eunjin titel

Underviser i klaver

Akkompagnatør for MidtVest Pigekor

Kontakt Eunjin

Esben Brummer

Esben titel

Akkompagnatør for MidtVest Børnekor og MidtVest Juniorkor

Kontakt Esben


esben.brummer@hotmail.com

+45 22 51 23 40

Jens Krogsgaard

Jens titel

Underviser i solosang

Kontakt Jens


mail@jenskrogsgaard.dk

+45 29 61 14 40

Julie Kold Vilstrup

Julie K V titel

Underviser i solosang

Sangkonsulent

Kontakt Julie K V


 julie@denjyskesangskole.dk

 +45 61 66 46 55

Laurie Pickering

Laurie titel

Underviser i klaver

Kontakt Laurie


 lap.pianist@gmail.com

+45 30 11 55 58

Lise Munck-Alstrup

Lise M A titel

Sangkonsulent

Kontakt Lise M A

Martin Damgaard

Martin titel

Underviser i brugsklaver musiske talentklasser

 

Kontakt Martin


 info@klavermand.dk

 +45 29 41 19 03

Poul Teddy Rasmussen

Poul Teddy titel

Underviser i solosang

Kontakt Poul Teddy


 aptrasmussen@gmail.com

+45 26 22 57 01

Rosita Seeberg

Rosita titel

Underviser i klaver

 

Kontakt Rosita


 rositas@live.dk

 +45 60 75 79 52

Stine Bundoline Dam Pedersen

Stine B D P titel

Sangkonsulent

Kontakt Stine B D P

Thomas Ousager

Thomas titel

Underviser i Sang, Spil og Bevægelse musiske talentklasser

 

Kontakt Thomas


 thomasousager@hotmail.com

+45 40 75 63 35

Juniorundervisere

Amalie Bülow Friis

Amalie titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Cathrine Birk

Cathrine titel

Juniorunderviser i hørelære

Laurits Halling

Laurits titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Line Meilby Østergaard Madsen

Line titel

Juniorunderviser i hørelære

Dirigentassistent for MidtVest Børnekor