Medarbejdere

Medarbejdere

Ledelsen

Rikke Ramm Eberlein

Rikke titel

Administrativ Chef

IT-ansvarlig

Korproducent, Herning Kirkes Drengekor

 

Kontakt Rikke

Mads Bille

Mads titel

Kunstnerisk Chef

Kontakt Mads

Dorte Bille

Dorte titel

Chefdirigent for MidtVest Pigekorene

Dirigent for MidtVest Pigekor

Kontakt Dorte


 dorte@denjyskesangskole.dk

+45 51 14 28 60

Kontakt Den Jyske Sangskoles kontor

Den Jyske Sangskole
Nørregade 7D
7400 Herning

Telefon: (+45) 9628 8680
Email: kontor@denjyskesangskole.dk

Kontoret følger skolernes ferieplan.

Kontor

Ditte Skovmose Andersen

Ditte titel

Projektmedarbejder

Korproducent, MidtVest Pigekor

Kontakt Ditte


  ditte@denjyskesangskole.dk

+45 20 70 62 61

Elisabeth Risvig

Elisabeth titel

Projektmedarbejder

Kontakt Elisabeth

Jørgen Dalgaard Hansen

Jørgen titel

Bogholder

Kontakt Jørgen

Katharina Viktoria Spenner

Katharina titel

Kontorassistent

Kontakt Katharina

Kim Smedegaard Petersen

Kim titel

Servicemedarbejder

Kontakt Kim


 ksp@herningmusikskole.dk

+45 27 88 54 51

Line Nordentoft

Line titel

Projektleder

Kontakt Line


 line@denjyskesangskole.dk

+45 22 70 46 63

Lise Bonde

Lise titel

Korproducent for MidtVest Børnekor og MidtVest Juniorkor

samt forskolen til Herning Kirkes Drengekor

Kontakt Lise


 lise@denjyskesangskole.dk

+45 30 61 53 67

Mathilde Bundgaard Sørensen

Mathilde titel

Kontorassistent

 

Kontakt Mathilde

Sødde Gantzler

Sødde titel

Kontorassistent

Kontakt Sødde


 sodde@denjyskesangskole.dk

+45 30 61 53 67

Undervisere og konsulenter

Anne Sophie Parbo

Anne Sophie titel

Brugsklaver, musiske talentklasser

Kontakt Anne Sophie


 asparbo@gmail.com

+45 26 24 81 61

Berit Pihl Mogensen

Berit titel

Underviser i solosang

Leder af sangfaggruppen

MGK-koordinator

Kontakt Berit


 bpm@stofanet.dk

+45 27 58 49 53

Bente Bliksted

Bente titel

Dirigent, MidtVest Børnekor

og MidtVest Juniorkor.

Sangkonsulent.

Kontakt Bente


 bente@denjyskesangskole.dk

+45 23 26 04 79

Ditte Maria Mølgaard

Ditte Maria titel

Underviser i sang

Faglig koordinator

Kontakt Ditte Maria


 dittemariamolgaard@gmail.com

+45 26 16 71 07

Elena Mogensen

Elena titel

Underviser i klaver

Kontakt Elena


 elena@dukamail.dk

+45 60 27 75 91

Elisabetta Eliseo

Elisabetta titel

Underviser MGK-studerende i klaver, hørelære/teori og musikhistorie

Kontakt Elisabetta


 elisabettaeliseo@gmail.com

+45 21 91 36 51

Kirsten Vejen Najbjerg

Kirsten titel

Akkompagnatør for MidtVest Børnekor og MidtVest Juniorkor
BARSEL

Kontakt Kirsten


 

Eunjin Ko Dey

Eunjin titel

Underviser i klaver

Akkompagnatør for MidtVest Pigekor

Kontakt Eunjin

Esben Brummer

Esben titel

Akkompagnatør for MidtVest Børnekor og MidtVest Juniorkor

Kontakt Esben


esben.brummer@hotmail.com

+45 22 51 23 40

Jens Krogsgaard

Jens titel

Underviser i solosang

Kontakt Jens


mail@jenskrogsgaard.dk

+45 29 61 14 40

Julie Kold Vilstrup

Julie K V titel

Underviser i solosang

Sangkonsulent

Kontakt Julie K V


 julie@denjyskesangskole.dk

 +45 61 66 46 55

Laurie Pickering

Laurie titel

Underviser i klaver

Kontakt Laurie


 lap.pianist@gmail.com

+45 30 11 55 58

Martin Damgaard

Martin titel

Underviser i brugsklaver musiske talentklasser

 

Kontakt Martin


 info@klavermand.dk

 +45 29 41 19 03

Thomas Ousager

Thomas titel

Underviser i Sang, Spil og Bevægelse, de musiske talentklasser

 

Kontakt Thomas


 thomasousager@hotmail.com

+45 40 75 63 35

Poul Teddy Rasmussen

Poul Teddy titel

Underviser i solosang

Kontakt Poul Teddy


 aptrasmussen@gmail.com

+45 26 22 57 01

Rikke Rusholt

Rikke titel

Underviser i Sang, Spil og Bevægelse, De musiske talentklasser

 

Kontakt Rikke


rikkerusholt@hotmail.com

+45 23 95 32 92

Rosita Seeberg

Rosita titel

Underviser i klaver

 

Kontakt Rosita


 rositas@live.dk

 +45 60 75 79 52

Juniorundervisere

Amalie Bülow Friis

Amalie titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Lasse Frølund Sørensen

Lasse titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Laurits Halling

Laurits titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Line Meilby Østergaard Madsen

Line titel

Juniorunderviser i hørelære

Dirigentassistent for MidtVest Børnekor

 

Marisela Lopes

Marisela titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Sofie Brahe M. Hauge

Sofie titel

Juniorunderviser i hørelære

 

Professionelle sangere i Herning Kirkes Drengekor